ביטוח לרכב-כל האמת והדרך להשיג את המחיר הזול ביותר

פורסם בתאריך 01/04/2019
עודכן בתאריך 03/05/2023

עודכן על ידי שי פרץ

ביטוח לרכב

ביטוח לרכב הוא חלק בלתי נמנע מהשגרה היומית שלנו. בין אם מדובר בביטוח חובה, ביטוח צד ג’ או ביטוח מקיף- העיסוק בהשוואת מחירי הביטוח לא פוסק. מחיר הביטוח לרכב אינו אחיד בין החברות השונות, כך שחלקנו משלמים יותר וחלקנו משלמים פחות, על אותו הביטוח.

ביטוח רכב הוא נושא שמעסיק אותנו רבות. בין אם נגמרה לנו תקופת הביטוח הקודם, בין אם רכשנו רכב חדש ובין אם החלטנו מסיבה אחרת לחדש את הביטוח – עלינו לנקוט מספר צעדים שיבטיחו שנקבל עסקה הוגנת.

כשמדובר על ביטוח רכב, יש חברות ביטוח שונות שמספקות ביטוחים דומים במחירים שונים. לעתים אתם עשויים לשמוע ממכר על כך שעשה ביטוח במחיר זול מכם, ואתם לא מבינים מה הסיבה שהוא השיג ביטוח בזול.

ביטוח חובה, ביטוח צד ג’ וביטוח מקיף- הם שלושת המושגים המוכרים לכולנו. אל דאגה, במאמר זה אנו נסקור את כולם ונבין מה המשמעות של כל אחד מהביטוחים, ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לשנות את המצב לטובתנו.

קבל את ההצעה הזולה ביותר לביטוח רכב:

אז לפני הכל, למה בכלל יש הבדלים בין מחירי הביטוח בחברות השונות?

הסיבה לכך היא פשוטה. המחוקק נתן לחברות הביטוח השונות את הכוח לקבוע מה יהיה מחיר הביטוח. 

כלומר, חברות הביטוח מחליטות מה המחיר שאנחנו נשלם בטווח של מחיר המקסימום שהוגדר על ידי המפקח על הביטוח. (הפיקוח על ביטוח לרכב בישראל הוא ע”י רשות שוק ההון,ביטוח וחיסכון של משרד האוצר)

אם כן, המפקח מציב לחברות הביטוח מחיר מקסימום, שאסור להן למכור ביטוח במחיר הגבוה ממנו, אך מצד שני הן רשאיות לשנות את המחיר, כל עוד הוא בטווח המותר.

יש לזכור כי חברות הביטוח הן חברות כלכליות- שמטרתן- להתפרנס ולייצר לעצמן הכנסות, לכן חשוב שנהיה ערניים ונעשה את מחקר השוק המתאים. 

אנו עושים את מיטב המאמצים, שמי שיקרא את המאמר עד סופו- יוכל להרגיש בטוח לגבי הביטוח שהוא רכש.

ביטוח חובה לרכב

כבר בשנת 1970 נכנסה לתוקף פקודת ביטוח רכב מנועי. פקודה זו אומרת שעל כל אחד מאיתנו לבטח את הרכב שלו בביטוח חובה. כלומר, אסור לנהוג ברכב אם אין פוליסת ביטוח בתוקף.

מיד נבין את המשמעויות של חוק ביטוח חובה- וכמובן, את ההיגיון שעומד מאחורי החקיקה.

מה ביטוח חובה נותן לי?

ביטוח חובה מתייחס לחשוב מכל- לאנשים. כלומר, האנשים שעלולים להיות מעורבים בתאונה. 

אנשים אלו הם קודם כל הנהג ברכב, אך חוץ ממנו, ישנם אנשים נוספים כמו נוסעים שהיו עם הנהג ברכב או אנשים שהיו בקרבת הרכב בעת התאונה.

חס וחלילה, בעת תאונה, ביטוח החובה מתייחס לנזקי גוף שעלולים לקרות למעורבים בתאונה.

נזקי גוף הם, חס וחלילה, פציעות שונות או מוות.

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף הוא ביטוח ששונה במהותו מביטוח חובה. ראשית, ביטוח מקיף הוא ביטוח רשות. כלומר, אין חובה להיות מבוטחים. (ובהתאם לכך, ניתן לנהוג על רכב ללא ביטוח מקיף)

בשונה מביטוח חובה, ביטוח מקיף עוסק בנזקי רכוש. נזקי רכוש הם נזקים שאינם נוגעים אלינו ואל גופינו, אלא לרכוש כגון הרכב שלנו, רכב אחר המעורב בתאונה (אשר נקרא צד ג’) וכן רכוש אחר אשר עלול להיות מעורב בתאונה.

מאחר והביטוח המקיף אינו חובה, על כל אחד מאיתנו לבצע את שיקוליו ולהחליט האם הוא מעוניין בביטוח מקיף. 

 

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לצד ג'?

ההבדל הוא בכיסוי הביטוחי. 

ביטוח צד ג’ יכסה נזקי רכוש של צד ג’, כלומר- במידה וחלילה תעשו תאונה עם רכב נוסף, הביטוח יכסה את נזקי הרכב הנוסף.

חשוב להדגיש שהביטוח אינו מכסה את נזקי הרכב שלכם.

לעומתו, ביטוח מקיף מכסה גם את נזקי הרכב שלכם וגם את נזקי הרכב של צד ג’.

 

למי כדאי לעשות ביטוח צד ג'?

למי שהרכב שלו הוא באופן יחסי ישן, ולא יהיה כדאי לתקן אותו במקרה של תאונה.

במקרה כזה, חשוב לוודא שנזקי צד ג’ יהיו מכוסים בעת תאונה- ואת המענה הזה ביטוח צד ג’ נותן.

במידה ואתם עושים ביטוח לרכב ואתם צריכים טופס היעדר תביעות, תוכלו להיכנס למדריך שלנו ולהפיק אותו בקלות- על ידי לחיצה כאן.

 

בנוסף, תוכלו להיכנס למדריך שלנו על שימוש במחשבון ביטוח רכב של משרד האוצר, מה שיעזור לכם לבחור את הביטוח הטוב ביותר עבורכם, למעבר למדריך.

קבל את ההצעה הזולה ביותר לביטוח רכב:

אין לראות בכתבה זו המלצה ו\או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא ו\או הצעה או שיווק השקעות ו\או ייעוץ השקעות ו\או ייעוץ פיננסי\פנסיוני ו\או ייעוץ מכל סוג שהוא