מגזין ביטוח ופיננסים, צרכנות, עסקים ולימודים

הר הבריאות- המלצות בריאות המותאמות במיוחד עבורך, כל מה שחשוב לדעת על הר הבריאות

פורסם בתאריך 29/07/2021
עודכן בתאריך 03/05/2023

נכתב על ידי שי פרץ

הר הבריאות

כאן תוכלו לקרוא את כל מה שחשוב על הר הבריאות ואיך תוכלו לנצל אותו לטובתכם ולשפר את הבריאות שלכם ושל משפחתכם. 

הכנו עבורכם את הטיפים החשובים ביותר שחשוב להכיר על הר בריאות.

מה זה הר הבריאות?

הר הבריאות הוא שירות אונליין של מכבי שנחשף לראשונה בחודש יולי 2021 ובעזרתו תוכלו לעשות סדר ולקבל המלצות לשיפור הבריאות שלכם ושל בני משפחתכם בהתאם לנתוניכם האישיים.

הר הבריאות הוא בעצם שאלון בן מספר שלבים שבו המערכת לומדת עליכם כדי שתוכל להמליץ לכם המלצות שונות לשיפור בריאותכם.

חשוב לציין שהמערכת תציג לכם נתונים בהתאם לתשובות בשאלון, לפי גילכם, אורח חייכם, גובה ומשקל שלכם ועוד מגוון פרמטרים נוספים עליהם תישאלו בשאלון.

רוצה להוזיל את הביטוחים בעד 40%? מלא את הטופס:

איזה המלצות תוכלו לקבל מהר הבריאות של מכבי?

בהר הבריאות ניתן לקבל המלצות שונות לשיפור בריאותכם ובריאות ילדיכם, אספנו עבורכם מספר המלצות נפוצות של המערכת:

-סדנאות לירידה במשקל ואורח חיים בריא, על פי נתוני גובה והמשקל שתזינו המערכת תבצע חישוב BMI ולפי התוצאה תמליץ לכם לבצע פעולות שיעזרו לכם לרדת במשקל או לא.

-בדיקת  PAP ובדיקת ממוגרפיה לנשים על מנת לבצע אבחון מוקדם של שינויים טרום סרטניים.

-בדיקות דם, בדיקת לחץ דם, בדיקת דם סמוי וכן עוד המלצות שונות לבדיקת בריאותכם ומתן סדר.

– סדנאות לגמילה מעישון וסדנאות לשיפור הרגלי התזונה, אלו סדנאות חשובות ביותר שבמידה ומערכת הר הבריאות זיהתה שתצטרכו את הסדנאות הללו לפי הנתונים שהזנתם בשאלון היא תציע לכם אותם.

-במידה ובשאלון עניתם שאתם לא עושים יותר מדי פעילות גופנית ככל הנראה תקבלו המלצה לאימוני כושר אישיים של מכבי.

-בשאלון ישנה שאלה בנוגע לשיננית, במידה ועניתם שאתם לא הולכים לשיננית לעתים תכופות, תקבלו המלצה לקביעת תור לשיננית- מה שעשוי לשפר את הבריאות שלכם והכל תודות להר הבריאות.

-במידה ומצבכם הנפשי מעורער ועניתם על כך בשאלון, כנראה שתקבלו המלצות לתמיכה רגשית טלפונית וטיפולי רפואה משלימה למצבי לחץ, מה שעשוי לעזור לכם להתגבר על התחושות השליליות ולהשתחרר.

-בנוסף להמלצות האישיות, מערכת הר בריאות של מכבי תיתן לכם המלצות התואמות לגיל ילדיכם, במידה וציינתם שיש לכם כמובן. ההמלצות לילדים יכולות להיות למשל- בדיקת רופא שיניים לפעוטות, מדריך התפתחות הילד, חיסון נגד נגיף הפפילומה ועוד.

הר הבריאות כחלק מבדיקת הר הביטוח

הר הבריאות הממשלתי הוא שירות אונליין בחינם לאזרח שניתן כחלק מבדיקת הר הביטוח שנעשית על מנת ליצור סדר בביטוחי החיים וביטוחי הבריאות הפרטיים של המבוטח וכן במקרים רבים גם למנוע כפל ביטוחי, לשפר כיסויים ולהוזיל עלויות רבות שיכולות להגיע לאלפי ₪ בשנה.

מומלץ לכל אזרח לבצע בדיקת הר הביטוח מכיוון שעל פי גלובס, נכון לשנת 2018 ישנם 65 מיליון מקרים של כפל ביטוחי במדינת ישראל.

בנוסף, קיימות המלצות רבות שהמבוטח יכול לקבל בבדיקת הר הביטוח של משרד האוצר. 

המלצות אלו עשויות לחסוך עבור המבוטח כסף רב בתשלומי הפרמיות וכן במקרים רבים אף לשפר ולהרחיב את כיסויי המבוטח כך שיגנו עליו במקרי ביטוח בו הכיסויים הקודמים לא הגנו.  

איזה המלצות תוכלו לקבל מהר הבריאות תחת הר הביטוח?

בדיקת כפל ביטוחי בהר הבריאות

תוכלו לבצע בדיקה ולראות האם יש לכם ביטוחי בריאות כפולים.

לאחר שתיכנסו למערכת הר הביטוח תוכלו לצפות בביטוחי הבריאות שיש לכם כיום ולראות האם אתם משלמים ומבוטחים בפוליסת ביטוח בריאות ביותר מחברת ביטוח אחת.

במידה וגיליתם שיש להם ביטוח כפול, כדאי שתפנו לגורם מקצועי שיבטל עבורכם את כפל הביטוחים ויבצע בדיקה מקיפה על תיק הביטוחים שלכם במטרה למצוא ליקויים נוספים ולתקנם.

חשוב להבין, כשמדובר בביטוח בריאות הנוגע לטיפולים רפואיים שונים, אין טעם להחזיק ביטוח כפול מכיוון שחס וחלילה אם תצטרכו ניתוח מסוים או בדיקה מסוימת, לא תוכלו לתבוע את שתי הפוליסות הבריאות הכפולות ורק אחת מן הפוליסות תכסה את ההוצאות שלכם כך שלחלוטין מיותר לשלם על כפל ביטוחי.

סדר בתיק הביטוחי בעזרת הר הבריאות

כל נושא ביטוחי הבריאות שלנו הוא נושא מאוד מבלבל מכיוון שקיימים סוגים רבים של פוליסות שכל אחת שונה מהשנייה.

בנוסף, העובדה שהאזרחים לא נכנסים לעומקם של הדברים מכיוון שהם לא רוצים לעסוק בנושאים הקשורים לסיכונים בבריאות שלהם- מחלות, תרופות, ניתוחים השתלות וכו' ולכן לרוב דוחים את הנושא מעל סדר היום ולא יודעים בדיוק על מה מבוטחים.

מה שמוסיף לחוסר סדר בביטוחי הבריאות היא העובדה שחברות, סוכנויות וסוכני ביטוח רבים מתקשרים ללקוחות ללא הרף על מנת למכור להם פוליסות ביטוח בריאות עם השנים כך שהלקוחות בסופו של דבר מחזיקים בפוליסות שרכשו בזמנים שונים בחייהם והם לא באמת זוכרים מה מטרתה של כל פוליסה.

בשל כל הסיבות שהזכרנו נוצר מצב של אי סדר מוחלט בביטוחים והמבוטח לא יודע אילו כיסויים קיימים לו כדי שיעזרו לא במקרה שירצה להשתמש בהם בעתיד

הר הבריאות הוא זה שפותר את הבעיה ומשיב את הסדר, על ידי בדיקה אונליין פשוטה תוכלו לקבל דו"ח מלא על ביטוחי הבריאות, החיים והרכב שלכם ולקבל תמונת מצב בסיסית לגבי הביטוחים הקיימים לכם בכל חברות הביטוח.

חשוב לציין שבמקרים מסוימים פוליסות לא יופיעו בהר הבריאות של המבוטח והוא יאלץ לפנות לחברת הביטוח על מת לבקש העתק פוליסה ולקבל עליה מידע.

כדי לבדוק אם יש לכם פוליסות שלא  מופיעות בהר הביטוח תוכלו לבדוק את פירוט החיובים החודשי שלכם בבנק ולחפש תשלומים לחברות הביטוח על ביטוחי בריאות וחיים שלא מופיעים בהר הביטוח.

שיפור הכיסויים

בעזרת בדיקת הר הבריאות, תוכלו לקבל תמונת מצב על ביטוחי הבריאות שלכם ולהתחיל לחקור אותם לעומק על מנת להבין אם הם מתאימים למצב המשפחתי שלכם כיום והאם הכיסויים הם המעודכנים יותר וכוללים את כל הטכנולוגיות החדשות.

בהרבה מאוד מקרים של בדיקות בתיק הביטוח, מתגלה מצב בו הלקוח שכח לבטח ילד שנולד לו לא מזמן, שכח להתאים את הפוליסה שלו למקצוע הנוכחי בו הוא עובד או נמצאים ליקויים אחרים בבדיקת הר הבריאות ושעכשיו לאחר שהלקוח השיג את המידע הזה הוא יוכל לבצע בדיקה מקצועית על הביטוחים שלו ולשפר את הכיסויים שלו כך שיתאימו למצבו הדמוגרפי כיום בצורה טובה יותר.

חיסכון כספי אדיר

כפי שציינו לעיל, לעשות סדר בביטוחים, להבין קודם כל על מ אתם מבוטחים, לוודא שאין כפל ביטוחי ולאחר מכן תוכלו גם לבצע בדיקה להוזלה.

בשנים האחרונות עברו רפורמות שהוזילו את מחירי ביטוחי הבריאות והחיים ועכשיו בזכות מערכת משרד האוצר לבדיקת הביטוחים תוכלו לבצע בדיקה ראשונית על כמה אתם משלמים ולפנות לסוכן ביטוח מקצועי שישווה לכם את המחיר מול החברות השונות ויציע לכם הצעה משתלמת יותר.

בזכות עדכון מחירי הפוליסות, ביטול כפל ביטוחי וכן עוד סיבות שהוזכרו במהלך המאמר, תוכלו לחסוך סכום כסף רב. 

כך שמבוטח שמשלם עליו ועל משפחתו 800 ₪ בחודש על ביטוחי חיים ובריאות, יכול להגיע גם במקרים מסוימים ל- 50% חיסכון במידה ובוטל עבורו כפל ביטוח ועדכנו עבורו את מחירי הפוליסות. 

החיסכון שאותו מבוטח מרוויח הוא 400 ₪ בחודש ששווים עבורו 4,800 ₪ בשנה וב-10 שנים לפי חישוב ההנחה הנ"ל הוא עשוי לחסוך 57,600 ₪.

אנו ממליצים לכל מובטח לבצע בדיקה על התיק הביטוחי תחת הר הביטוח ולוודא שהמחיר שהוא משלם על ביטוחי הבריאות והחיים הוא המחיר הטוב ביותר האפשרי, מה שיעזור לו לחסוך כסף רב כמו בדוגמא לעיל.

 

לחץ כאן למעבר לדף הבית- הפיננסון.

רוצה להוזיל את הביטוחים בעד 40%? מלא את הטופס: