תיקון 190- הטבת מס לגמלאים

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הינו הטבה משמעותית לחוסכים בני 60 ומעלה. הכרת התיקון ואופן מימושו בצורה נכונה- בהחלט תשאיר יותר כסף בכיס שלכם. שימו לב – יישום ותכנון פעילותכם בהתאם לתיקון 190 עלול להיראות מורכב- אך הוא שווה כסף רב. החליטו בעצמיכם האם מעט מאמץ שווה את הכספים שיישארו אצלכם בכיס.

תיקון 190- הטבת מס לגמלאים שני 60

אז מה זה תיקון 190?

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, הינו שינוי בפקודת מס הכנסה שנכנס לתוקף בשנת 2012. בשנים הראשונות לפעילותו הציבור מעט נרתע, אך בשנים האחרונות יש זינוק בחוסכים המשתמשים באפשרות החדשה העומדת בפניהם בזכות תיקון 190.

יש משמעות למספר 190?

לא. כנהוג בתחום הפיננסים, בוחרים שמות אטרקטיביים לתיקונים- מי לא יתעניין בלקרוא על תיקון חדש הנקרא “תיקון 190”?

ובנימה רצינית, תיקון זה שווה את זמנכם ואת מאמציכם, השקיעו בלהבין אותו.

מהם הדרישות בהם עליי לעמוד על מנת להיות זכאי לתיקון 190?

ובכן, כל מה שתזדקקו אליו הוא להיות בטווח הגילאים המתאים (גילאי 60 ומעלה) וכן להיות בעלים של קצבה חודשית מינימלית על סך 4418 ש”ח (נכון לשנת 2018) 

מה תיקון 190 מאפשר לי, מה החידוש בתיקון לפקודת מס הכנסה?

התיקון מאפשר לחוסכים למשוך כספים שיופקדו לקופת הגמל עם מס רווחי הון בשיעור 15% מהרווח הנומינלי. (במקום שיעור מס 25% על הרווח הריאלי)

מדובר בהטבה פיננסית משמעותית ביותר עבור ציבור החוסכים הגמלאים (או החוסכים הצפויים לצאת לגמלאות) שכן היא מאפשרת לבצע הפקדה לקופת הגמל (שוטפת או חד פעמית) , למשוך את הכספים כקצבה ולהנות מהטבות מס תוך כדי משיכת הכספים.

רק רגע, האם אני יכול לממש את תיקון 190 אך ורק על קופת גמל?

לא. מקובל להתייחס לתיקון זה בהקשר של קופות גמל, אך במידה ותרצה לממש אותו בקרן פנסיה– בהחלט אפשרי. רוב החוסכים מעדיפים לממש את התיקון בקופת הגמל, מאחר והאחרונה מציעה להם שלל מסלולי השקעה, וכן דמי ניהול זולים יותר.

אז מהם היתרונות בהשקעה בקופת גמל עם תיקון 190?

ישנם כמה יתרונות בהשקעה באמצעות התיקון אותם נסקור ונסביר כאן. 

חיסכון בדמי הניהול-

בהשוואה בין דמי הניהול הממוצעים בקופות הגמל לבין מקביליהם בפוליסות החיסכון נמצאו הנתונים הבאים: ממוצע דמי הניהול בקופות הגמל עומד על 0.62% לעומת 1% בפוליסות החיסכון. החישוב לוקח בחשבון ממוצע, ודמי הניהול עשויים להשתנות בהתאם לחיסכון.

מיסים נמוכים יותר-

משמעותם שינוי האיזון בין הכסף שנשאר אצלכם בכיס לכסף שהולך למדינה. כאמור לעיל, שיעור המס עומד על 15% מהרווחים הנומינלים, במקום 25% מהרווחים הריאליים. מדובר בשינוי עצום שעשוי להשאיר אצלכם כספים רבים.

גמישות בהשקעות-

תוכלו לחלק את השקעותיכם בין כמה וכמה אפיקים. תוכלו לפזר את ההשקעות בארץ ובחו”ל, ולהשקיע בתחומים שאינם מוצעים במוצרים המקבילים. (כגון נדל”ן) בנוסף, באמצעות התיקון- תוכלו לעבור בין מסלולי השקעה שונים.

קצבה פטורה ממס-

באמצעות תיקון זה, תוכלו להפוך את הכספים הפנויים בקופת הגמל לכספי פנסיה – קצבה מוכרת. (לקבלם כסכום חד פעמי) 

כספים אלה יהיו פטורים ממס רווחי הון.

קצבה זו תהיה פטורה ממס.

מוטבים בהורשה-

באמצעות קופת הגמל ניתן למנות מוטבים אשר יהיו הזכאים הבלעדיים לכספים, במקרה וחס וחלילה תלך לעולמך.

 

אז איך פותחים קופת גמל לפי תיקון 190?

מלא עכשיו את פרטיך בטופס לקבלת הצעה, ללא עלות וללא התחייבות

[contact-form-7 id=”430″ title=”כתבה_תיקון190″]

הכתבה עזרה לך? בטוח אתה מכיר עוד מישהו שזקוק לה. שתף עכשיו את חבריך ובני משפחתיך!

Facebook
WhatsApp