מגזין ביטוח ופיננסים, צרכנות, עסקים ולימודים

אמבולטורי מנורה- כל מה שצריך לדעת על נספח אמבולטורי במנורה

פורסם בתאריך 05/06/2023
עודכן בתאריך 05/06/2023

נכתב על ידי שי פרץ 

כיסוי אמבולטורי במנורה, הוא נספח חשוב מאוד בתוך פוליסת ביטוח בריאות פרטית. בכתבה הבאה ריכזנו את כל המידע החשוב ביותר על הכיסוי. החל מעיקרי הכיסוי, ליתרונות שמייחדים אותו וכן נסביר כמה עולה ואיך ניתן לממש(לתבוע) את הכיסוי. קראו את הכתבה הבאה ותהפכו למומחים בכל הנוגע לכיסוי אמבולטורי של חברת מנורה מבטחים.

אמבולטורי במנורה

תוכן עניינים

רוצים לבדוק את האמבולטורי שלכם? מלאו את הטופס:

עיקרי הכיסוי אמבולטורי מנורה

כיסוי אמבולטורי במנורה נמכר כתוספת לביטוח הבריאות הפרטי. כך שאם יש לכם ביטוח בריאות פרטי במנורה, הכולל את אחד מהכיסויים הבאים, תוכלו לרכוש את האמבולטורי כתוספת:

לכיסוי זה ניתן להיכנס החל מגיל 15 ימים(שמרו את המסמכים הרפואיים שתקבלו בבית היולדות, יכול להיות שיבקשו מכם להציגם בעת צירוף של פעוט לביטוח אמבולטורי).

גיל הכניסה המקסימלי הינו 69, חשוב להכיר שבעולם הביטוח הגיל מחושב על פי גיל ביטוחי, כך שאם אתם בני 68 וחצי הגיל הביטוחי שלכם הוא 69 בעיני חברת הביטוח. 

תקופת האכשרה משתנה בהתאם לסוג הכיסוי בתוך האמבולטורי ולהלן הפירוט:

 • תקופת האכשרה באופן כללי על רוב הכיסויים היא 90 ימים, כך שלאחר שתחלוף תקופת האכשרה תוכלו להשתמש בכיסוי הביטוחי.
 • בכל הכיסויים הנוגעים להיריון, פיריון, עקרות וטיפול בעובר תקופת האכשרה היא 270 ימים.
  חשוב לדעת זאת מראש ולכן אנו ממליצים להצטרף לכיסוי לפחות שנה לפני שמתכננים להיכנס להיריון.
 • בכל הקשור לטיפולים ואבחונים בהתפתחות הילד, קיימת תקופת אכשרה של 180 ימים ולכן אנחנו ממליצים לצרף את הילדים בגיל כמה שיותר קטן לפני שצצו בעיות התפתחות מסוימות. 

היתרונות החשובים ביותר

 • מנורה מעניקה כיסוי לעד 2 התייעצויות עם רופא מומחה בשנה אך סכום ההחזר שלה הוא מהגבוהים בשוק- עד 850 ש”ח להתייעצות.
 • מגיל 50 ועד תום תקופת הביטוח, המחיר נשאר זהה ללא שינויים. 
  זהו יתרון מובהק למבוטחים שבאזורי גיל 50.
 •  חברת מנורה מבטחים נחשבת לאחת מבין החברות המובילות ביותר במתן שירות איכותי ללקוח, בטיפול מהיר בתביעות ובתשלום תביעות על פי מדד השירות של רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון.
  עובדה זו מהווה יתרון משמעותי, כך שמבוטחי אמבולטורי במנורה יכולים להיות רגועים שברגע האמת, בקרות מקרה ביטוחי, כשיזדקקו לכיסוי, יוכלו לממש אותו בקלות.
 • כיסוי של עד 14 טיפולים פיזיותרפיים לכל שנת ביטוח. ההחזר אותו תוכלו לקבל הוא עד 190 ש”ח לכל טיפול.
  טיפולים פיזיותרפיים נחשבים לסוג טיפול מאוד נפוץ ולכן העובדה שמנורה נותנת מספר גדול יותר של טיפולים מהמתחרים וכן סכום החזר גבוה יותר מהמתחרים, מהווה יתרון משמעותי.
 • כיסוי של עד 4,000 ש”ח במקרה של צורך באביזרים או מכשירים רפואיים עקב תאונה, זהו כיסוי שלא כל חברת ביטוח נותנת בכיסוי האמבולטורי.
 • בחברת מנורה, בתוך כיסוי האמבולטורי, נכללים גם כיסויים הקשורים בהתפתחות הילד ולאו דווקא צריך לרכוש כיסוי נוסף המכסה את הטיפולים והאבחונים הקשורים בהתפתחות הילד.
  ישנן חברות ביטוח שלא נותנות כיסויים הקשורים בהתפתחות הילד בנספח האמבולטורי ולכן זה מהווה יתרון משמעותי בכיסוי של מנורה.

כמה עולה אמבולטורי במנורה?

חברת מנורה מחשבת את עלות כיסוי האמבולטורי בהתאם למין המבוטח וגיל המבוטח.

חברת מנורה מבטחים עושה את החישובים שלה בנוגע למחיר וניתן לראות כי העלות גבוהה יותר אצל מבוטחות בגילאי 20-30 שזאת תקופת גיל שהרבה מבוטחות עשויות להיכנס להיריון ולצרוך את הכיסויים בנוגעים להיריון שבתוך כיסוי האמבולטורי.

כך שגבר באותו גיל, ישלם משמעותית פחות.

כדי שתבינו את העלויות בכל הגילאים, חישבנו את המחיר על כמה לקוחות לדוגמא:

לקוח א’– זכר, בן 7, עלות הכיסוי היא 23 ש”ח בחודש. ניתן לראות שאצל ילדים עלות הכיסוי די גבוהה כיוון שהאמבולטורי של מנורה מציע מגוון רחב של טיפולים ואבחונים הקשורים בהתפתחות הילד ונפוצים אצל ילדים.

לקוח ב’– נקבה, בת 25, תשלם על הכיסוי 55 ש”ח בחודש. כפי שהוסבר לעיל, נשים בגילאים האלה בדרך כלל תובעות את האמבולטורי ומקבלות החזרים של עד אלפי ש”ח על בדיקות הקשורות להיריון ולכן המחיר בגילאים האלה גבוהה יותר.

לקוח ג’– זכר, בן 35, ישלם על הכיסוי 17 ש”ח בחודש.

לקוח ד’– נקבה, בת 50, תשלם על הכיסוי 21 ש”ח בחודש. 

לקוח ה’– זכר, בן 68, ישלם על הכיסוי 21 ש”ח בחודש. ניתן לראות כי המחיר אצל לקוח ד’ ולקוח ה’ זהה מכיוון שעלות הכיסוי נשארת קבועה החל מגיל 50 כפי שהוסבר ביתרונות הכיסוי לעיל.

אמבולטורי מנורה גילוי נאות

אנו ממליצים לכם, בעיקר אם אתם מכוסים בכיסוי זה או שאתם מתעניינים ברכישתו, לקרוא את גילוי הנאות של נספח אמבולטורי במנורה.

בגילוי הנאות תוכלו לקרוא את ההסכם המלא של מבוטחי אמבולטורי במנורה על כל הזכויות שלכם בכיסוי והסייגים השונים.

לקריאת הגילוי הנאות באתר מנורה לחצו כאן.

בנוסף, ישנו מסמך מטעם חברת מנורה המתמצת את עיקרי הכיסוי ונקרא תמצית תנאי הביטוח, לקריאת המסמך לחצו כאן.

איך תובעים את הכיסוי?

במידה והזדקתתם לטיפול רפואי, ייעוץ, פיזיותרפיה, אבחון להתפתחות הילד, בדיקות הקשורות להיריון או לאחד מהכיסויים הנוספים של האמבולטורי במנורה, תוכלו להגיש תביעה במספר דרכים:

 1. הגשת תביעה אונליין באתר מנורה– תוכלו להיכנס לאתר של חברת הביטוח מנורה מבטחים, להתחבר לאזור האישי שלכם באתר ולהגיש תביעה אונליין על ידי כמה צעדים פשוטים באתר. 
  לאחר הגשת התביעה, תוכלו גם להתעדכן בסטטוס התביעה דרך האתר.
 2. במידה ויש לכם סוכן או סוכנות ביטוח שמטפלת לכם בתיק בצורה קבועה, תוכלו לפנות אליהם על מנת שיגישו וינהלו את התביעה מול חברת הביטוח במקומכם.
  למי שיש סוכן ביטוח אישי, זאת אפשרות מעולה לתביעת הכיסוי.
 3. במידה ותרצו להגיש את התביעה בצורה ידנית לחברת מנורה, מה שתצטרכו לעשות זה קודם כל, להיכנס לאתר מנורה ולהוריד את טופס התביעה של האמבולטורי(תוכלו להיכנס על ידי לחיצה כאן).
  לאחר מכן, מה שתצטרכו לעשות זה למלא את טופס התביעה ולצרף את כל המסמכים הרפואיים הנדרשים על ידי חברת הביטוח וכתובים בטופס התביעה.
  את טופס התביעה המלא תוכלו לשלוח לחברת מנורה על ידי אחת מן האפשרויות הבאות:
  -לשלוח במייל- t-health@menora.co.il.
  -לשלוח בפקס למספר 03-7601046.

רוצים לבדוק את האמבולטורי שלכם? מלאו את הטופס: